ÚvodNorskoNorskoAlandŠvédskoSlovinskoRusko UralTrojanoviceKontakty

Åland - Finsko

Souostroví Åland (čti óland) se nachází mezi Švédskem a Finskem v ústí Botnického zálivu. Tato oblast plná ostrovů, ostrůvků a skalisk je vyhlášeným rybářským rájem s bohatou a různorodou obsádkou ryb. Můžete si zde chytit místního největšího predátora - štiku, nebo mořského pstruha, který vyniká svou bojovností, nebo se vydejte na volné moře za králem ryb - lososem. Rybářské zážitky jsou zde dotvářeny nádhernou a čistou přírodou plnou květin, lesů, zvířat, ptáků a hub. Užívejte si půlnoční slunce při grilování na terase vaší chaty až do pozdních večerních hodin nebo zůstaňte na lovu až do západu slunce. Poklidný život obyvatel těchto ostrovů vás strhne, ne náhodou žije na Alandech nejvyšší procento štastných lidí na tisíc obyvatel na světě.


Rybaření:
vody: na celých Alandech můžeme nalézt mírně slanou vodu tzv. brakickou. Zde můžou vedle sebe žít jak sladkovodní druhy tak mořské. V pobřežních oblastech je voda čistější a také o něco chladnější. Ve vnitrozemí jsou vody více připomínající naše domácí rybníky, voda je zde zakalenější, což mají štiky rády. Taky zde roste více vodních rostlin, které štikám poskytují úkryt a hojnost potravy. Mořské pstruhy najdeme většinou při mořském pobřeží. Za lovem lososů se musíte vypravit na širé moře.
ryby: štika: je nejčastěji lovenou rybou a chytá se většinou v rozměrech 60 - 70 cm, současný rekord činí 15,4 kg z roku 1996. Štiky jsou zde ve velmi dobré kondici. Nejlepší doba je od dubna do června a od září do října.
mořský pstruh: je ve zdejších vodách velmi hojný čemuž pomáhá i pravidelné vysazování jeho ročků. Pstruzi se zde loví především na pobřeží a v malých zátočinách, které můžeme najít na ostrůvcích kolem celého souostroví. Mořský pstruh se loví od konce března do poloviny května. Chytají se zde jak přívlačí tak muškařením. Pokud se chcete zaměřit právě na tyto ryby, doporučujeme vám najmout si rybářského průvodce, který vám ukáže nejlepší místa.
okoun: nejlepší doba na lov okounů je srpen a září
losos: losos se na Alandech loví pouze na otevřeném moři hlubinou přívlačí a to od poloviny května do června. Na tento rybolov je nejlepší najmout si rybářského průvodce, který se trolingem zabývá.
candát: má krátkou sezónu od června do konce srpna.
vybavení: je stejné jako na našich větších rybnících a přehradách. Lov je většinou prováděn z loďky. Na štiky, candáty a mořské pstruhy je nejlepší přívlačový prut 2,4 - 2,7 m s odhozovou zátěží 20-40 g. Používají se klasické nástrahy jako jsou woblery, twistery či rotační třpytky. Pouze barevné škály jsou více přizpůsobené tamním vodám. Ve vnitrozemních revírech, kde je voda výrazně kalnější jsou lepší světlejší barvy. Při muškaření je nejlepší prut AFTMA 6-7. Pro hlubinou přívlač jsou vybaveni průvodci vlastními pruty a nástrahami. Na okouny jsou používány lehčí pruty 1,8 - 2,4 m s odhozovou zátěží 5 - 20 g. Můžou se zde používat i přírodní nástrahy a to především na okouny a candáty. Lov na mrtvou či živou rybku je povolen, ale není zde příliš rozšířen a oblíben.
rybářské předpisy: na většině rybářských revírů jsou určeny tyto nejmenší lovné míry: losos - 60 cm, mořský pstruh - 50 cm, štika - 50 cm, candát - 37 cm, cejn - 42 cm, bílá ryba - 35 cm. Lovné míry se můžou na různých revírech lišit, proto je vždy důležité seznámit se s místními předpisy. Vždy je však doporučováno nebrát z vody více ryb než jen pro okamžitou spotřebu, nejideálnější způsob lovu je "Chyť a pusť", který zachovává silnou rybí populaci a znamená více úlovků pro každého rybáře. Pokud budete tento lov praktikovat, je důležité používat háčky bez proti hrotu, či je zamáčknout a mít při ruce rozvěrák, pean a fotoaparát, abyste mohli zachytit svou životní rybu a přitom jí darovat život. Dále je od 15. dubna do 15. června zakázán rybolov z břehu, kvůli hnízdícím ptákům. V tomto období jsou na většině rybářských revírů také vyznačeny oblasti, ve kterých je přísně zakázáno chytat ryby, kvůli tření štik.

Nabídka rybářských pobytů:

 Sands Stugby - Hammarland
Sands stugby se nachází v oblasti Hammerland u krásné pláže Marsundet, 26 Km od hlavního města Mariehamn a nabízí ideální dovolenou pro rybáře, kteří rádi vezmou na výpravu i děti. Areál je plně vybaven a nabízí komfortní dovolenou pro všechny. Je zde sauna, fotbalové hřiště, tenisové kurty, hřiště na volejbal, pískoviště, skluzavky. Pro rybáře je zde plně vybavena udírna ryb.

UBYTOVÁNÍ:
Můžete využít nabídku ubytování v různých typech chat, většina z nich je v provozu od dubna do října.

Ubytování pro 6 os; 52 m2. Pokoj / kuchyň, 2 ložnice a WC + sprchový kout. Elektrické topení, krbová kamna, elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice, toustovač, kávovar, TV, rádio.
Nachází se v mírném kopci uprostřed lesů a nabízí krásný výhled na moře.

Cena od 11 500,-/objekt/týden

Ubytování pro 5 osob; 44 m2. Pokoj / kuchyň, 2 ložnice a WC + sprchový kout. Elektrické topení, elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice, toustovač, kávovar, TV, rádio.
Nachází se v mírném kopci uprostřed lesů a nabízí krásný výhled na moře.

Cena od 14 400,-/objekt/týden

Chata, která je v provozu celoročně, má dvě patra a velkou terasu, uvnitř je velký obývací pokoj, ložnice, sprcha / WC. Elektrické topení, elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice, myčka nádobí, kávovar, topinkovač, vysavač, rádio, TV.

Cena od 18 700,-/objekt/týden

Můžeme nabídnout tzv. „rybářský balíček“, který obsahuje ubytování, ložní prádlo, závěrečný úklid, licenci k rybolovu a člun s 10L paliva.

Rybolov: přímo v místě možnost zakoupení licence na rybářské revíry, které jsou velmi bohaté na různé druhy ryb. V areálu jsou také k zapůjčení čluny a lodě.


 Norrö fishing camp
Norrö je umístěn na západní straně Ivarskärsfjärden v Bamböle, Finström, ve středu Ålandu. Vše je v blízkém okolí: 25 km od Mariehamn s letištěm a přístavem, 15 km od Godby, kde jsou nejbližší obchody a restaurace, 25 km od golfového hřiště Kastelholm, v těsné blízkosti přírody, která zde hraje obrovskou roli a nabízí nové zážitky v každém ročním období.

Jsou zde krásné pláže z červené žuly, které jsou v letních večerech pěkně nahřáté od slunce. Jedna z nejlepších a nejvyhledávanějších veřejných pláží ke koupání je jen 3 km od kempu v Bamböleviku, zde je k dispozici také sportovní hřiště na volejbal, fotbal a badminton.

Rybaření:

Norrö je v mezinárodním rybářském světě známá oblast, díky svým rozsáhlým rybářským revírům. Rybářský balíček obsahuje povolení k rybaření v oblasti N10 a N39, v jedné z nejlepších oblastí k pobřežnímu chytání štik, okounů a také candátů. Chytit můžete také síha, cejna, mníka, baltského sledě a spoustu dalších druhů. Nejlepší období pro lov štik je v červnu a říjnu. V zimě je sice voda zamrzlá, ale nabízíme populární lov štik na dírkách. Na místo chytání na ledu se můžete dopravit buď pěšky, nebo si půjčit čtyřkolku. V přístavu je možnost zapůjčení několik typů člunů a lodí. V nabídce je samozřejmě i chytání s průvodcem, což je mezi návštěvníky velmi oblíbené.

Ubytování:

Skládá se z 5 červených chatek, které jsou příjemné a prostorné. Maximální obsazení chaty je 6 + 2 osoby. Každá chata má 104 m2, je na dvě patra a má velkou krytou terasu a balkon orientovaný na západ. Každá chata má tři ložnice se dvěma lůžky, dobře vybavenou kuchyni, sprchu a WC, vlastní elektrickou saunu a krb. Vybavení chaty zahrnuje TV se satelitním příjmem, DVD, lednici s mrazákem, myčku, pračku, mikrovlnnou troubu, toustovač, kávovar, centrální vysavač a venkovní gril. Každá chata má v ceně pobytu Wi-Fi internet.

Dům Älgen

Tento dům byl dokončen v červnu 2010. Je postaven ze silných laminovaných klád a natřen dle místních tradic červenou a modrou barvou. Splňuje nejvyšší požadavky na moderní rekreační dům. Je součástí Norrö, ale je umístěn mírně stranou s nádherným výhledem na oceán. Návštěvníci mohou samozřejmě plně využívat služeb kempu.

Dům nabízí plochu o 240 m2 a maximální obsazení je 10 osob. Dům má dvě patra a nabízí pět ložnic se dvěma lůžky, obývací pokoj v prvním patře, dvě kompletní koupelny se sprchovým koutem a WC. Dům dále disponuje vlastní saunovou částí s velkou elektrickou saunou a relaxační místností s vlastními sprchami a WC. V domě je také perfektně vybavená moderní kuchyň. Další vybavení: krb, velká plochá TV, DVD a přístup k internetu. Součástí domu je 100 m2 terasa s venkovním nábytkem a venkovním grilem.

Norrö fishnig camp Finström - Norro Stugby Finström - Norro Stugby Finström - Norro Stugby Finström - Norro Stugby Norrö fishnig camp Norrö fishnig camp Norrö fishnig camp Finström - Norro Stugby Finström - Norro Stugby Finström - Norro Stugby Finström - Norro Stugby

Cena od 27 000,-/objekt/týden


 Kungsnäs Stugor
Jedinečně klidné a relaxační ubytování uprostřed lesů na Alandech nabízí ideální podmínky k rybolovu.
Nabízíme ubytování ve třech různých typech chat. Všechny jsou dále od sebe, takže klid a ničím nerušená dovolená je zaručena. Každá z chat má krásný výhled na moře a vlastní molo. Možnost půjčení lodě s kotvením hned u chaty. Lze využít také společnou saunu.
V okolí (cca 8 km) možnosti nákupů, návštěvy restaurací k ochutnání výborné finské kuchyně, je zde také spousta muzeí.

Ubytování:

Všechny apartmány jsou pětihvězdičkové a poskytují velmi komfortní ubytování.
Tyto prostorné chaty mají zimní izolaci a jsou plně vybaveny sprchou, WC, elektrickou saunou, podlahovým topením, krbem, mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem, myčkou, pračkou a TV. Každá chata má vlastní terasu, starožitný nábytek a gril. Lze rezervovat předem: ložní prádlo a snídaňový box v lednici při příjezdu.
Nabízí ubytování pro 4-8 hostů.

Rybaření:

Přímo zde si můžete koupit licenci k rybolovu na více než 1000 ha vodní plochy. V areálu se nachází udírna ryb a prostor k čištění ryb. V místě lze také domluvit některého z mnoha rybářských průvodců, popř. zapůjčit jakékoliv rybářské vybavení.

Kungsnäs Stugor Kungsnäs Stugor Kungsnäs Stugor

Cena od 24 000,-/objekt/týden


Finström - Bastö Hotel and Stugby
 • Chaty jsou přímo u vody
 • Chaty 2* a 3*, 20 čtyřlůžkových chat
 • Stravování vlastní
 • Doprava vlastní

Vybavení: 45 a 40 m2, 2 ložnice, obývací pokoj, kuchyně, kombinovaná chladnička, mikrovlnka, kávovar, sprcha + WC.

Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel Finström - Bastö Hotel

Cena od 7 500,-/objekt/týden
 Geta - Hjörto stugor
 • Domy jsou přímo u vody
 • 5* plážové domy
  cena od 8 650,-/objekt/týden
 • 8 osmilůžkových patrových domů
  cena od 27 000,-/objekt/týden
 • Stravování vlastní
 • Doprava vlastní

Vybavení: 108 m2, 3 ložnice, obývací pokoj, kuchyně, dvě terasy, myčka nádobí, sporák s troubou, kombinovaná chladnička, mikrovlnka, kávovar, toaster, náčiní a nádobí, koupelna se sprchou, 3 x WC, vlastní sauna, pračka, krb, SAT TV, DVD, radio, telefon, v ceně veslice.

Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor Geta - Hjörto stugor
 Saltvik - Hjörto stugor
 • Domy jsou přímo u vody
 • 5* domy a 4* chaty, 3 osmilůžkové patrové domy a 6 čtyřlůžkových chat
 • Další aktivity: fotbal, minigolf, trampolína, tenis
 • Stravování vlastní
 • Doprava vlastní

Vybavení: 5* domy, 108 m2, 3 ložnice, obývací pokoj, kuchyně, dvě terasy, balkón, myčka nádobí, sporák s troubou, kombinovaná chladnička, mikrovlnka, kávovar, toaster, náčiní a nádobí, koupelna se sprchou, 3 x WC, vlastní sauna, pračka, krb, SAT TV, DVD, radio, telefon, gril, v ceně veslice, 3 hod. sauny na pláži 4* chaty, 36 m2, 2 ložnice,obývací pokoj, kuchyně, terasa s nábytkem, gril, TV, rádio s CD přehrávačem, sporák s troubou, kombinovaná chladnička, mikrovlnka, toaster, varná konvice, kávovar, náčiní a nádobí, sprcha s WC.

Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor Saltvik - Hjörto stugor

Cena od 11 800,-/objekt/týden
 Finström - Patrick´s house
 • Chaty jsou přímo u vody
 • Chaty 3* až 5*, 7 chat čtyř až osmilůžkových
 • Stravování vlastní
 • Doprava vlastní

Vybavení: 28 - 109 m2, 2-3 ložnice, obývací pokoj, kuchyně, TV, radio, sprcha + WC, kombinovaná chladnička, mikrovlnka, sporák s troubou, , kávovar, rychlovarná konvice, zahradní nábytek a gril, pouze 5*-DVD, vlastní sauna , myčka nádobí, veslice v ceně.

Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house Finström - Patrick´s house

Cena od 27 700,-/objekt/týden
Doprava:
Souostroví Aland je od České republiky vzdáleno cca 1400 - 1800 km (podle zvolené trasy).

Nejjednodušším způsobem dopravy je letecká z Prahy (popř. z Ostravy) do Stockholmu nebo Helsinek a poté místní leteckou společností do Mariehamnu.

Nejpoužívanější je však cestování vlastním autem. Cestování do Skandinávie má svá specifika a to především používání trajektů, které velmi zkracují cestu na sever. Jinak jsou pravidla silničního provozu v podstatě stejná jako u nás. Pouze na dálnicích je dovolena rychlost 110 km/h, kterou tam až na vyjímky dodržují všichni řidiči. Pravidla silničního provozu jsou tvrdě vymáhána a pokuty jsou zde vysoké.

Dalším způsobem je midibus, který jsme zvolili pro náš autobusový zájezd.

Zajistíme pro vás:
- letenky
- půjčení auta na letišti
- lístky na trajekty
- dopravu mikrobusem 7+2


Pro podrobnější informace nám zavolejte nebo napiště e-mail.
Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko Finsko