ÚvodNorskoNorskoAlandŠvédskoSlovinskoRusko UralTrojanoviceKontakty

Norsko

Norsko je situováno převážně na západním pobřeží Skandinávského poloostrova a mnoha ostrůvcích. Díky poloze nabízí výborné lokality pro sportovní rybolov, a proto patří mezi rybáři k nejnavštěvovanějším zemím. Lovit se zde dá nejen na otevřeném moři a ve fjordech, ale také na místních jezerech a řekách.

Rybaření
Na moři a ve fjordech se nejčastěji loví treska obecná, tmavá nebo jednoskvrnná, markela , platýs, halibut, ”mořská kočka” a s obrovským štěstím se dá ulovit i mořský ďas. V norských jezerech to pak jsou pstruzi, lipani, štiky či okouni a v řekách také lososi. Nejčastější způsob sportovního rybolovu na moři je pilkrování, hlubinná přívlač, vertikální přívlač a lov na přírodní nástrahy.Nabídka rybářských pobytů:

 N-01 Tredge (jižní Norsko)
Velmi oblíbené rybářské centrum rozkládající se ve svahu nad fjordem, poblíž Mandalu na jihu Norska. Od Kristiansandu západně pouze 30km po silnici. Tam přijíždí trajekty ze severního Dánska. Chaty různých velikostí stojí přímo nebo nedaleko břehu a mají výhled na moře. Všechny chaty mají ve výbavě WC, koupelnu, zařízenou kuchyň, obývací pokoj s TV. V areálu je malá prodejna, restaurace a venkovní bazén. Lodě kotví u centrálního mola, přímo v areálu. K dispozici je nová, krytá, osvětlená filetárna s tekoucí vodou přímo u mola a velká mrazící kapacita.

V okolí centra je velké množství ostrovů, které kryjí před větrem a vlnami. Na otevřené moře je to jen cca 15 minut jízdy lodí. Velmi dobré místo pro lov tresky sajdy (pollack), která se v okolí vyskytuje v celkem hojném počtu a loví se především přívlačí. V létě zajíždí do fjordů velká hejna makrel. K dispozici je prostorná mrazící místnost a výběr ze tří druhů lodí.
V celém areálu bezdrátové připojení k internetu WIFI.

Závěrečný úklid se standardně započítává do ceny.

Ceník lodí na vyžádání:
Theri Nordic, 15", 10PS
Skarpnes,17", 25PS
Dieselová boat 21", 20PS, GPS, echolot
Yellow boat 21", 15PS, echolot
Skager 660 diesel 22", 20PS, GPS, echolot

Malé chatky pro dvě osoby, v ložnici je přistýlka pro malé dítě, obývák a malá terasa.
Možnost objednání chatek s výhledem na moře.
Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 9 600,-/objekt/týden
Chatky pro 4 osoby, postele v ložnici + přistýlka v obýváku, možnost objednat chatky s výhledem na moře, všechny mají terasu. Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 12 100,-/objekt/týden
Chatky pro více lidí, 3 ložnice po dvou lůžkách + dvě lůžka v podkroví. Je zde plně vybavená kuchyň.
Tyto chaty jsou umístěny na kopci s krásným výhledem na záliv.
Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 15 200,-/objekt/týden
Tyto chatky se nachází na kopci za centrem letoviska, nabízí krásný panoramatický výhled na moře. Jsou zde 3 ložnice, kuchyň, obývák a koupelna.
Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 18 300,-/objekt/týden
Celkem 31 krásných apartmánů, které jsou situovány na dvoře kolem velkého bazénu. Mají 3 ložnice po dvou lůžkách.
Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 16 100,-/objekt/týden
Apartmány pro 6-10 lidí. Jsou zde 3-4 lůžkové pokoje, dvě rozkládací pohovky. Apartmány se nacházejí na nábřeží, nabízejí krásný výhled na moře. V okolí restaurace, bary a možnosti koupání.
Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 18 800,-/objekt/týden
Byty pro 4 osoby – nacházejí se přímo nad zálivem, mají 2 ložnice, koupelnu, obývák, kuchyň s jídelním koutem, terasu s nábytkem. Byty se nachází v centrální části nad restaurací. Krásný výhled na záliv.
Jsou vybaveny peřinami, ložní prádlo + ručníky si musí dovést každý sám, nebo půjčit v kempu.

Cena od 15 000,-/objekt/týden
Možnost zajistit ubytování pro 1-2 osoby v samostatných pokojích.
Příjezd na ubytování je po 16:00 hod, odjez do 10:00. N-03 Solvag - jižní Norsko
Chaty pro 2,4,6,8,10,12, osob

Pěkné a velmi oblíbené rybářské centrum je postaveno přímo na břehu fjordu. Nachází se zhruba 45 km severozápadně od Stavangeru, 300 km od Kristiansandu, kam přijíždějí trajekty. Chaty a apartmány jsou nadstandartně vybaveny a zařízeny. V každém je plně vybavená kuchyň, útulně zařízený obývací pokoj se satelitní TV, 1 až 4 ložnice, koupelna, WC, mrazák 300 litrů, další se nachází se nachází v servisní budově. V nabídce máme velké lux. Chaty č. 4,5,7,8,9, (120m2) pro 12 osob, kde je vířivá vana a vlastní sauna. V okolí je velké množství ostrovů a krytých zátok. Zde je možno rybařit i za nevhodného počasí. Dno je velmi členité a dosahuje hloubky 200m. Loví se obvyklé druhy ryb jako treska obecná, tmavá, sajda/polak, makrela, platýz.

Velkou výhodou tohoto centra je obrovský výběr lodí od 3,5m s motory 4 – 25hp, až po velké dieselové kutry s kabinou pro 10 osob. Některé se satelitní navigací a zabudovaným echolotem.

Skvělé zázemí tvoří vnitřní filetárna přímo u mola, velké množství mrazících pultů, servis lodí, náhradní lodě i příjemný majitel.

Jedná se o klidnou, krásnou lokalitu uprostřed fjordů, obklopenou ovocnou farmou. Vhodná dovolená pro rybáře a pro jejich rodiny. Možnost půjčení motorových člunů, loděk, k dispozici je i dětské hřiště. Odpočinout si pak můžete na písčité pláži nebo v perličkové lázni. Možnost půjčení auta.

UBYTOVÁNÍ:
Všechny apartmány se nacházejí hned u břehu a poskytují krásný výhled přímo na fjord. Apartmány mají plně vybavenou kuchyň a poskytují komfortní ubytování. Je zde i prostor pro čištění a skladování ryb.APARTMÁNY 1-3
Se nacházejí v přístavu na klidném místě, mají obývací pokoj, kuchyň – plně vybavenou, čtyři ložnice, koupelnu a WC, navíc 400l mrazák. Lze ubytovat libovolný počet hostů, jelikož nemají pevné palandy a dají se přesouvat.
Parkovací plocha je 20m od vchodu do apartmánu, lodě kotví hned před vchodem. Zdarma gril + dřevo.

Cena od 13 800,-/objekt/týden
APARTMÁNY 6-9
Tyto apartmány se nacházejí u moře a poskytují nádherný výhled na Fister Fjord. Má obývací pokoj, čtyři ložnice, plně vybavenou kuchyň, šatnu s mrazákem, koupelnu a WC.
Parkování je v bezprostřední blízkosti apartmánu, kotvení lodi přímo před ním.
Zdarma půjčení grilu + palivového dříví.

Cena od 16 900,-/objekt/týden
APARTMÁNY 13-17
Tyto apartmány se nacházejí nad přístavem a jsou velmi komfortně zařízené. Je zde možnost výběru apartmánu s jednou nebo dvěmi ložnicemi, dále pak mají plně vybavenou kuchyň, obývací pokoj, jídelnu, WC a koupelnu.

Cena od 9 300,-/objekt/týden
  • Možnost půjčení motorových člunů s dieslovým motorem a sonarem. Hojně se využívají na vyvezení a na výlety na okolní fjordy. Čluny jsou různých velikostí.
  • Doporučujeme loď rezervovat předem.

RYBAŘENÍ:
  • Rybolov ve fjordu je zdarma
  • Nabízíme speciální mapu pro rybáře
  • Hojně se zde vyskytují všechny druhy ryb, které můžete najít v Severním moři. Pokud byste nechtěli rybařit ze člunu, je zde spousta možností odkudkoliv.

Ceník lodí na vyžádání:
4,5m motor,4hp
4,5m motor,10hp
6,6,m diesel,10hp, echo.
6,0m diesel,20hp, echo.
6,5,m diesel,20hp, echo.


 N-05 Sotra rorbusenter (Bergen)
Chaty pro 6 osob

Výborně vybavené rybářské centrum najdete pouze cca 25 km od Bergenu. Je situováno přímo na břehu fjordu, na jihu ostrova Sotra. Apartmány (50 m2) pro 6 osob s plně vybavenou kuchyní s ledničkou, kávovarem, mikrovlnkou, myčkou, obývacím pokojem s TV, koupelnou se sprchou, WC a pračkou, 2 ložnice (v každé manželská postel + samostatné lůžko), venkovní terasa. V každé chatě je mrazák 150 l a další k dispozici.

Sauna, vířivka a fittness centrum v místě, je v ceně ubytování. K dispozici je i připojení k internetu.

Velmi dobrá rybařina ve fjordu nebo 15 min lodí na otevřeném moři. Možno dokoupit i zapůjčit rybářské potřeby a sonary přímo v místě, k dispozici jsou mořské mapy.

Ceny lodí na vyžádání:
délka 12 - 14“, 4 PS
délka 15“, 9,9 - 15 PS
délka 18“, motor 9,9 - 25 PS
dřevěná dieselová loď 21-25“
délka 18“, motor 30 PS el. startér
dieselová loď s echolotem 27“


Možno zajistit velkou loď 33´ s kapitánem – plavba na celkem 5 hodin
Cena od 15 600,-/objekt/týden


 N-08 Eliassen rorbuer - severní Norsko, Lofoty
Chaty pro 2,3,4,5,6

Je místo na Zemi, kde slunce nikdy nezapadá, polární záře nikdy nepřestane udivovat a krajina se neustále mění, vítr fouká, a lidé jsou vždy úsměvaví.
Nabízíme ubytování v nejkrásnější západní části Lofotských ostrovů.

19 zrekonstruovaných chat. Podporujeme také všechny potřebné zařízení: koupelna s WC a sprchou, 2. WC, plně vybavená kuchyň, loundery služby, obývací pokoj s kabelovou TV, 2 PC s přístupem na internet, webové kamery a náhlavní soupravy, stejně jako bezdrátové připojení k internetu v celém areálu.

Vychutnejte si fantastické scenérie, ticho, půlnoční slunce, polární záři, originální atmosféru Lofot. Půjčujeme motorové čluny s vesly, jízdní kola a venkovní gril. Můžeme pro Vás zorganizovat prohlídku v Lofot, dobrodružné výlety: horské túry, výlety rybářskou lodí, rafting, potápění, surfing, kajak i cykloturistiku.

Člun 10-15hp, 4os. - ceny na vyžádání.

N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer N-08 Eliassen rorbuer

Cena od 17 500,-/objekt/týden


 Steigen Sjohus – severní Norsko, Lofoty
Ideální pro relaxační dovolenou uprostřed přírody, ubytování se nachází přímo v zálivu a nabízí nádherné výhledy na Lofoty, Vestfjorden. Resort je zasazen ve chráněné a nesmírně ceněné krajině, což dokazuje i nejvyšší výskyt orla mořského na světě.
Areál je vhodný pro všechny druhy rybolovu – mořský rybolov, sportovní rybáře, potápěče a je výbornou volbou pro rodinnou dovolenou. Možnost využití nabídky různých výletů.

UBYTOVÁNÍ:

Pro 4-6 lidí – apartmány (50 m2), mají podkroví a nabízí ubytování pro 4-6 osob.

Cena od 20 200,-/objekt/týden

Pro 6 a více lidí – velké apartmány ( 90m2), přímo u moře se čtyřmi ložnicemi.

Cena od 25 500,-/objekt/týden

Všechny apartmány jsou přímo u moře s okouzlujícím výhledem, mají obývací pokoj spojený s kuchyní (plně vybavená) a jídelním koutem, 2-3 ložnice, mají TV, satelit a wi-fi, koupelnu + WC.

Na konci mola je krásná vyhlídková věž, kde je možnost posezení s kouzelným výhledem. Vyhlídková věž je také k pronájmu pro 40 lidí, kde se pořádají večeře s neopakovatelnou atmosférou.

Hlavní budova, kde je recepce je otevřena 24 hodin denně, nabízí možnost úschovy zavazadel a prádelnu.

Možnost zapůjčení motorových člunů. Kromě rybaření nabízí oblast širokou škálu sportovních aktivit. Sjöberg Resort – jižní Norsko
Resort se nachází pouhých 30 minut jízdy od Stavangeru, v oblasti Ryfylke s panoramatickým výhledem na záliv a na ostrovy v okolí. K dispozici je 5 apartmánů pro 3-12 osob a 26 hotelových pokojů.
Apartmány jsou plně vybaveny: kuchyň, TV, wi-fi, vířivku, saunu.

Perfektní podmínky pro rybolov v klidných vodách souostroví, možnost půjčení lodě. Krásná okolní příroda nabízí nespočet možností k procházení, možnost využití cyklostezek.

V bezprostřední blízkosti jsou obchody s potravinami a jiné dostupné služby.

Velkou výhodou je vlastní restaurace, která si zakládá na respektování tradiční norské kuchyně.

Cena od 20 200,-/objekt/týden