ÚvodNorskoNorskoAlandŠvédskoSlovinskoRusko UralTrojanoviceKontakty

Švédsko

       je pro rybáře velice atraktivní země, která nabízí bezpočet možností rybářského vyžití. Nádherná příroda a velice dobře zarybněné jezera a řeky, jsou každým rokem lákadlem pro velké množství rybářů a jejich rodin, které zde vyhledávají sběr hub, brusinek a hlavně cyklistyku.


Rybaření:
Zřejmě nejvyhledávanějšími lovenými druhy jsou štika, okoun, candát, losos, mořský pstruh, pstruh obecný a lipan. Na dravce, kteří zde obývají v hojných počtech řeky, jezera i moře (protože moře zde má velice nízkou salanitu), je nejčastěji využivaná přívlač s umělými nástrahami: woblery, třpytky, twistry.... Pstruhy obecné a lipany můžeme lovit na drobnějších říčkách, ale vyjímkou nejsou ani trofejní jedinci na velkých jezerech. K lovu lososovitých ryb používáme nejčastiji muškařskou výbavu, ale i jemná přívlač zde má své místo. Losos je ve Švédsku a přilehlých státech považován za královskou rybu, a proto je jeho ulovení bráno za vrchol rybářského umu. Chytá se v době tahu do míst tření v řekách, v období srpna až konce října. Nejčastější nástrahou bývají různé provedení streamrů. Často se potkáme také s tím, že můžeme lovit všechny tyto druhy ryb na jedné lokalitě. Vše je většinou závislé jen od rybářského vybavení a oblíbeného způsobu lovu každého jednotlivce.

Nabídka rybářských pobytů:

 Palänge – klid a relaxace
Palänge je malá vesnička na severu Švédska u města Kalix. Celý sever je velice málo osídlen, což nám zaručuje žádaný klid a prostor pro relaxaci. V okolí Palänge je krásná, mírně zvlněná lesnatá krajina s jezery a říčkami. Rovněž pobřeží moře s brakickou vodou a stovkami ostrovů a ostrůvků tvoří nádherné scenérie. Při troše štěstí lze pozorovat v příhodném období polární záři.
Skladba lesů je typická pro oblast Skandinávie v blízkosti polárního kruhu – tedy převaha borovice, břízy a smrku s koberci mechů a vřesů a neuvěřitelným množstvím hub, borůvek a brusinek.

Přímo v okolí vesnice leží čtyři jezera. U jezer je v několika místech vybudováno příjemné posezení s možností připravit si na zabudovaném roštu čerstvě ulovené ryby. Kolem vodní plochy je možno sledovat ptáky typické pro tento biotop.

Ve vzdálenosti asi 1 km se nachází lodní přístav. K mořskému přístavu vede více cest a stezek, které jsou vhodné nejen k procházkám, ale i k cykloturistice.

Ze vzdálenějších cílů doporučujeme návštěvu vodopádu v Jockfallet.

Další aktivity:
- turistika
- cykloturistika
- sběr lesních plodů
- myslivost
- koupání
Vzdálenost od vody:přímo u vody
Ubytování:rybářský dům, 2 čtyřlůžkové pokoje, + 2 přistýlky
Vybavení:kuchyň: kuchyňská linka, elektrický čtyřplotýnkový sporák, trouba, nádobí, koupelna s automatickou pračkou a WC, terasa
Stravování:vlastní
Doprava:vlastní
Možnost transferu z letiště a zpět - 3000,-/5 osob
Cena od 9 180 Kč/objekt/týden


Palange Palange Palange Palange Palange Palange


 Savolax
Vítejte v kraji lesů a jezer Värmland, v Savolaxe. V 17. století byl tento kraj vylidněný po mnoha válkách a vláda proto přizvala osadníky z Finska. Několik původních staveb stále naleznete v okolních skanzenech. V Savolaxe se dochovaly fotografie jistého Magnuse o kterém víme, že tady postavil úplně první hospodářství. Savolax je v překladu do švédštiny Savona, kraj ve Finsku, odkud Magnusova rodina pocházela.
Värmland je jedna velká přírodní atrakce, lesní krajina je poseta 10.000 jezery a nejdelší švédská řeka Klara se zde vlévá do největšího západoevropského jezera Vänern. Právem je tento kraj označován za nejmalebnější kout ve Švédsku.
Savolax se nachází uprostřed smíšených lesů jen 10 kilometrů od hranice s Norskem, u jezera Tvällen.

Rybolov
Jen 5 minut chůze od chat jsou dvě jezera Tvällen, celkem asi 100 ha. V širším okolí do 15 km je několik menších jezer, ale i takové, které dosahují velikosti přes tisíc hektarů. Jezera jsou revírem dravců - zejména štik a okounů, zajímavostí je přítomnost velkých úhořů. Co se týče technik lovu, nejúspěšnější je přívlač, ať už rotačky, plandavky, twistry nebo woblery. Jako živou nástrahu lze použít okouna, perlín nebo jiné druhy bílé ryby, které se zde dají chytit.
Ryby nemají stanovené lovné míry, chytá se celoročně a počet přivlastněných ryb není limitován (kromě pstruhového revíru).

Turistika
Výlet na kole nebo pěšky je nejlepší způsob jak objevovat nádhernou přírodu Švédska a zdejší kulturní památky. Oblíbená je Cesta sedmi farmami (7 torpsleden), která vede z Lekvattnetu původními stezkami finských osadníků, trvá 2,5 hodiny a je mírně náročná. Během túry projdete hranice mezi Norskem a Švédskem. V okolí je také několik výborných míst na plavbu a kanoistiku ať už na jeden den, nebo několikadenní výlet. V jezeře Tvällen je dobrý přístup na koupání a plavání.

Chata ÄLGEN

Chata určená pro 4 osoby, má dvě ložnice – jednu s manželskou postelí a jednu s oddělenými postelemi. Obývák je propojen s moderní kuchyní, společenská místnost je vybavena krbem a nabízí krásný pohled na okolní lesy a přírodu.
Cena při obsazenosti 4 osoby 100 Eur/noc.Chata VARGEN

Chata určená pro 4-5 osob, nabízí dvě ložnice – v jedné je manželská postel s přistýlkou, ve druhé pak dvě samostatná lůžka. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a kuchyní a je zde krásný výhled na lesy a jezero.
Cena při obsazenosti 4 osoby 100 Eur/noc.Chata GÄDDAN

Největší chata, která má dvě terasy a je určená pro 5-6 osob, má dvě velké ložnice – jednu s manželskou postelí a přistýlkou, druhou se třemi oddělenými postelemi. Kuchyň, obývák a terasa tvoří jeden kompaktní prostor. V této chatě je dovoleno mít domácího mazlíčka.
Cena při obsazenosti 4 osoby 80 Eur/noc.Možnost transferu z letiště a zpět - 120 EUR/5 osob


 Harasjömåla Fishing Camp
Harasjömåla Fishing camp - je zde k dispozici 25 přírodních jezer určených ke sportovnímu rybaření. Nachází se na jihovýchodním pobřeží Švédska, zhruba 13 km od vesnice Olofstrom a 510 km od hlavního města Stockholm. Kousek od kempu je baltské pobřeží a známá lososovitá řeka Mörrumsån. Kemp je skvěle přizpůsobený rodinám s dětmi - pro děti jsou zde jezírka k rybaření a dětské hřiště. Zaměstnanci mluví anglicky, švédsky a německy. Kemp je vhodný nejen pro rybaření, ale je také skvělým výchozím bodem pro vycházky do lesa, kde je možnost sběru lesních plodů a hub.
Pro skupiny a firmy je zde možnost zajištění kombinace rybaření s „wellness“ a aktivní dovolenou – různé druhy saun, vířivka, lukostřelba, střelba vzduchovkou a házení sekerou. V blízkosti kempu je možné zařídit ochutnávku whisky a dobře se najíst v restauraci Fritzatorpet.

Rybolov
Harasjömåla je ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Lovit zde můžete pstruhy duhové a potoční, kterých je zde přes 1000 kg/, ve více než 20 jezerech. Tento rybářský kemp je otevřen celý rok, ovšem ideální doba k rybaření je od konce března do konce listopadu. V areálu je malý obchůdek s rybářskými potřebami. Přes zimu se zde může také rybařit, ale pouze na některých jezerech.
Děti mladší 11 let mohou ulovit 2 pstruhy denně na jim určených místech.

Ubytování
Harasjömåla Fishing camp nabízí 57 míst s elektřinou pro karavany a stany a 40 chatek - obytná plocha je mezi 12 a 135 m2.
  • Ubytování o rozloze 12 m2 je bez sprchy, kuchyně a toalety, ale klienti mají možnost přístupu do velkého moderního domu, který je plně vybaven (kuchyňským kout, WC, sprchový kout)
  • Všechna ubytování větší než 12 m2 jsou plně vybaveny kuchyňským koutem, WC, koupelnou, teplou a studenou vodou.
Všichni klienti mají přístup do společenského domu se saunou a jídelnou, který je kompletně vybavený (viz. výše). Klienti si musí přivézt povlečení, polštáře a přikrývky jsou v ceně pobytu.

Chatky 12 m2
2 lůžkové chatky mají ledničku a kuchyňské potřeby pro 2 osoby.
Cena od 7 500 Kč/objekt/týdenChatky 23 m2
4 lůžkové chatky jsou plně vybavené, s kuchyňským koutem a toaletou.
Cena od 12 500 Kč/objekt/týdenChatky 30 m2
5 lůžkové chatky mají 2 ložnice, obývací pokoj, plně vybavený kuchyňský kout, WC a sprchu.
Cena od 16 200 Kč/objekt/týdenChatky 40 a 42 m2
6 lůžkové chatky mají 2 ložnice, obývací pokoj, plně vybavený kuchyňský kout, toaletu a sprchu.
Cena od 19 500 Kč/objekt/týden
Dvoupatrový domek pro 8 osob - 90 m2
V přízemí se nachází plně vybavená kuchyně, WC, sprchový kout a obývací pokoj. V horním patře jsou 2 ložnice s patrovými postelemi.
Cena od 31 400 Kč/objekt/týdenApartmánový dům 135 m2
4 ložnice s 10 lůžky, plně vybavenou kuchyní, toaletami a sprchami.
Cena od 34 500 Kč/objekt/týden„Je jedno, jestli jste začátečník nebo profesionál, Harasjömåla uspokojí všechny rybáře!“


 Svalemåla - prvotřídní rybaření v srdci souostroví Blekinge ve Švédsku
Perfektní místo nejen pro rybaření, projížďky na loďkách, procházky, ale také pro konference a pořádání různých akcí.

Svalemåla naleznete schovanou v březovém háji přímo v centru Blekinge, mezi městy Ronneby a Karlshamn. Nejbližší město Bräkne-Hoby nacházející se 8 km od hotelu, nabízí obchod, kde je možné nakoupit základní potraviny, dále restaurace, pizzerie, bankomat, dárkové obchody a čerpací stanice. Lékárnu, banku a další lze nalézt v Ronneby, asi 20 km od Svalemala.

Ubytování

Chaty 1-6, Svalemåla Holiday Village nabízí ubytování pro 6 osob.
Velikost: 45m2.

Tyto chaty se nacházejí 300m od moře. V chatách naleznete dvě podkrovní ložnice vybaveny manželskou postelí a jeden pokoj s manželskou postelí (postele lze oddělit). Nechybí plně vybavená kuchyně (lednice s mrazákem, trouba, varná deska, mikrovlnná trouba, kávovar) koupelny se sprchou, záchodem a umyvadlem. Každá chata má svou verandu se zahradním nábytkem a grilem. Parkovací místa jsou před chatami.

Cena od 14 000 Kč/objekt/týden
Chaty 7-10, Svalemåla Holiday Village nabízí ubytování pro 4 osoby.
Velikost: 35m2.

Tyto chaty se nacházejí také 300m od moře. Najdete zde jednu manželskou postel, která může být také oddělená a jeden pokoj s patrovou postelí. Kuchyně je přizpůsobená pro 4 osoby včetně lednice/mrazáku, sporáku, mikrovlnné trouby, kávovaru. Chata také disponuje koupelnou se sprchou, WC, umyvadlem a TV. Pro příjemné posezení můžete využít krytou venkovní verandu se zahradním nábytkem a grilem. Společná pračka/sušička je k dispozici na recepci.

Cena od 11 000 Kč/objekt/týden
Chata 11, Svalemåla.

Velikost: 65m2.

Nabízí ubytování pro 6 osob a nachází se pouhých 100 m od moře. V chatě jsou celkem 3 pokoje, z toho jeden s manželskou postelí a dva s palandou.
Kuchyně je vybavena pro 6 osob s lednicí/mrazákem, varnou deskou s digestoří, mikrovlnnou troubou, kávovarem, myčkou na nádobí a příbory. V chatě je také sprcha, WC, umyvadlo, TV a dětská postýlka. Nabízí se také krytá venkovní terasa se zahradním nábytkem a grilem.

Cena od 16 700 Kč/objekt/týden
Chata 12, Lillakulleryd.

Chata má 61 m2 a je vhodná pro 6 osob. Najdeme zde dvě ložnice se samostatnými lůžky a poschoďovou postelí v každém z nich. Je zde možnost přistýlky. V kuchyni můžete používat chladničku / mrazničku, varnou desku s digestoří a troubou, mikrovlnnou troubou, kávovar a příbory. Další možnosti: sprcha, WC, umyvadlo, pračka, TV a otevřený krb. Chata leží 150 m od Braknean (řeka) a 2 km od Vierydsan (řeka). Ve vzdálenosti 500 m je také molo, kde je možnost půjčení lodi k rybolovu nebo jen tak k projížďce po okolí. Parkovací místo přímo u chaty.

Cena od 11 000 Kč/objekt/týden
Chata 14, Fiskeboa i Ronneby.

Chata nacházející se na pravé straně na řece Ronneby pro 5 osob, má velikost 74 m2. Vevnitř jsou 3 ložnice jedna s manželskou postelí, jedna s jedním lůžkem a jedna s patrovou postelí. V kuchyni můžete využívat chladničku/mrazničku, varnou desku s digestoří a troubou, mikrovlnnou troubou, kávovar a příbory. Součástí chaty je také sprcha, WC, umyvadlo, pračka, TV a zahradní nábytek. Chata je postavená 500 m od Ronneby Golf Club. Krátkou procházkou se dostanete do Brunnsparku. Kousek je také molo, kde můžete loď využít k rybolovu nebo objevování krásného souostroví. Parkovací místo také u chaty.
Chata 15, Björnrike v Härjedalenu.

Horská chata pro 6 osob. Nachází se jen pár metrů od lyžařských vleků s nádherným výhledem na Sonfjället. Velikost 68m2 s dvěma ložnicemi, jedna s manželskou postelí, jedna s patrovou postelí a prostor pro dvě lůžka v salonku. Kuchyně je vybavena chladničkou/mrazničkou, varnou deskou s digestoří a troubou, mikrovlnnou troubou, kávovarem a příbory. Další zařízení: 2 sprchy/ WC, umyvadlo, pračka, TV, sauna a ohniště. Obchod a dětský koutek ve vzdálenosti 5 minut. Parkovací místo u chaty.
Rybolov a jiné aktivity
- Järnavik a Blekinge jsou nejvíce známé pro rybaření štik. Najdete zde spoustu štik o hnotnosti 10 kg. Je to také dobrá oblast pro jiné druhy jako je okoun, losos a mořský pstruh.
- Možnost zapůjčení motorového člunu, kajaku nebo kola.


 Sandhamn Marine
Přístav Sandhamn se nachází v hrabství Blekinge, v jihovýchodním rohu Švédska.
Přístav Sandhamn byl postaven jako rybářský přístav v 60. letech 20. století. Přístav je dobře chráněn v zálivu Sandhamn Bay, v Torhamn, na východním pobřeží krásné Blekinge.

Ubytování

Nachází se přímo v přístavu. Nabízí 10 rybářských chatek s molem v přední části. Chatky jsou pro 4 osoby a jsou vybaveny kuchyňkou s lednicí a dřezem. Sprchy, toalety a pračka jsou ve vedlejší budově. K dispozici je i restaurace a kavárna. Možnost kotvení lodě přímo před ubytováním. Ceny jsou na vyžádání.Cena od 9 700 Kč/osoba/týden včetně závěrečného úklidu a motorového člunu.

Rybaření

Rybolov na otevřeném moři, rybolov na pobřeží, nebo na souostroví, to vše tu najdete.
Možnost chytání ryb z pevniny, na pobřeží nebo lodí na souostroví. Tresky se chytají na otevřeném moři, lososi pak vláčením, je jen na klientech, který způsob zvolí. Nebo je možné lovit okouna s dětmi z některého z doků v přístavech.
Nabízíme k zapůjčení lodě.


 Laxsjöns Kemp
Kemp se nachází v krásné lokalitě na soukromém poloostrově Lake Laxsjön - Dalsland Canal přímo v srdci Dalsland.

Dalsland nabízí spoustu zajímavostí:
Dals Haverud akvadukt, petroglyfy, Amal - klusácké závodiště, Baldersnäs Estate - panského sídlo, krásné cyklistické stezky, přírodní zážitky, jedny z nejkrásnějších lodních cest v Evropě, skvělé rybaření, koupání, sběr lesních plodů a hub, výstavy, hudbu, tanec, řemesla, atd.

Celoročně otevřené rekreační středisko nabízí ubytování pro rodiny s dětmi, je ale vhodné i pro dětské tábory, sportovní soustředění, různé kurzy či konference.
Vybavení kempu - osvětlené fotbalové hřiště, obří trampolíny, minigolf, motokáry, rybaření, možnost zapůjčení kánoe, člunů.
Denně čerstvé pečivo, zmrzlina, sladkosti a upomínkové předměty k zakoupení v obchodě. K dispozici je také restaurace, Wi-Fi a TV místnost.

Každoročně se zde tradičně slaví Švédský letní slunovrat se zdobením májky a tanečky.Kemp

Kemp má 175 míst s elektřinou na mírně svažitém terénu. Můžete si vybrat, zda chcete být na okraji lesa, nebo s výhledem na jezero.
Cena parkovacího místa pro karavan od 480,- Kč/noc
Pro karavany a stany každou 7. noc zdarma!

Chaty / Bungalovy

Chaty jsou nabízeny bez stravy, vybaveny kuchyňkou s varnou deskou a lednicí pro maximálně 6 osob.
V bungalovech bez vody / WC / sprchy.
Sociální zařízení se sprchou, vetší kuchyní + prádelnou se nachází v nedaleké hospodářské budově.
Cena od 6 600,- Kč/objekt/týden

Pokoje / Hostel

Dvoulůžkové pokoje - 16 m2 s umyvadlem.
Čtyřlůžkové pokoje - 16 m2 s umyvadlem, WC na chodbě, sprchový kout v suterénu.
Plně vybavená kuchyň s jídelnou jsou k dispozici v přilehlém kempu / TV místnost / Společenská místnost s krbem, pro cca 40 osob.
Cena dvoulůžkového pokoje od 6 500,- Kč/týden

• Díky jedinečné poloze uprostřed jezera nabízíme rybaření pro začátečníky i pokročilé.
• K rybolovu lze pronajmout kánoi s nebo bez přívěsného motoru.

Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko

  Fotogalerie

Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko Švédsko